Rinostetica

Loupe Rinoplasti

Loupe Rinoplasti

Loupe Rinoplasti

Loupe Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?
Hekimler insan sağlığını hem korumak hem geliştirmek için binlerce yıldır çalışmaktadır bunun en etkin alanlarından biri de cerrahidir. Cerrahinin ise son birkaç on dekatta en hızlı gelişen dalı estetik cerrahidir.

Bizler estetik cerrahide en sıklıkla burun estetiği ameliyatlarını yapıyoruz. Burun estetiği cerrahisi de (rinoplasti) son yıllarda baş döndüren şekilde ilerlemektedir. Eskiden hastalarımız sadece burun şeklinin düzelmesi ile mutlu oluyorlardı ancak son zamanlarda burnun fonksiyonuna da değinilmesi ile artık güzel olduğu kadar nefes alan bir burnu da sağlamamız gerekiyor ve özellikle kulak burun boğaz hekimleri bu konuda oldukça başarılı operasyonlara imza atıyorlar.

Ancak son gelişmeler eşliğinde artık insanlar burunlarının şekli güzel ve nefes alması yanında sert olmamasını eski elastik kıvamda kalmasını istiyorlar. Bu durumda nacak burnun yağ, kas, ligament (bağ dokusu) gibi yapılarının bilinmesi iyi diseke edilmesi gerekirse tekrar tamir edilmesi ile mümkün oluyor.

Uygulamada bunların ayırt edilmesi ve başarılı ameliyatlar yapılmasında sorunlar oluyordu ancak bu konuda benim geliştirdiğim Loupe Rinoplasti (mikroskopik burun estetiği) yöntemi ile burnun yumuşak dokularını daha net analiz ediyor ve koruyorum gerekirse onarıyorum. Böylece titiz ve mikroskobik olarak burnun tüm dokularını koruyup hastalarıma modern tıbbın gerektirdiği en iyi sonuçlarla hizmet ediyorum