Cilt İzleri

Cilt İzleri Tedavisi Nedir?

 

Cilt izleri genellikle sivilce gibi durumlardan dolayı meydana gelen ve kişileri oldukça mutsuz eden durumlardan biridir. Elbette sadece sivilce izleri değil, bunun yanı sıra güneş lekeleri, cilt çatlakları gibi izlerin de tedavisi yapılmaktadır. Cilt izleri tedavisinde birçok farklı yöntem bulmak mümkün. Altunizade şubemizde dermatoloğumuz tarafından sizlerin cilt yapısına göre en uygun yöntem belirlenmiş oluyor. Amaç her zaman en çok etki alacağınız bir sistem ile hareket etmek ve sizleri cilt izlerinden kurtulmuş hale getirmektir.


 

Cilt İzleri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt izleri tedavisi farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Çok derin bir sorunu olmayanlar için en uygun cilt bakımları yapılabilir ya da peeling işlemi ile cilt soyularak yenilenebilir, bunların yanı sıra lazer ile cilt yenileme işlemleri de yapılabilir. Sizin hangi tedavi türüne dâhil olduğunuz ancak uzman doktorlarımızın eşliğinde yapılacak bir muayene sonrasında ortaya çıkacaktır. Amacımız sizlere daha iyi hizmet verebilmektir.


 

Cilt İzleri Tedavisi Süreçleri Nelerdir?

Cilt izlerini yok etmek için öncelikle iyi bir analiz gerekir. Hangi işlem yapılacaksa ilk şart cildi çok iyi bir şekilde temizlemektir. Daha sonrasında ise eğer lazer uygulaması düşünülüyorsa seanslar dâhilinde lazer işlemleri, ya da kimyasal peeling uygulaması düşünüyorsa en doğru karışımlar ile bu uygulamalar yapılır. Amacımız hastalarımız için her zaman en doğru tedaviyi uygulamaktır. Gerçek anlamda analiz edilmiş bir cilt çok daha iyi sonuçlar verecek ve doğru adımlar için iyi bir basamak olacaktır.


 

Cilt İzleri Tedavisi Yan Etkileri?

Cilt izlerinin yan etkileri kişiden kişiye değişliklik gösterebileceği gibi uzman doktorların kontrolü altında yapılmalıdır. Cildimiz bizler için çok önemlidir. Bu sebeple mutlaka doğru adımlar ile hareket eden klinikleri ve alanında uzman doktorları seçmelisiniz.