Koltuk Altı Botoks

Aşırı koltuk altı terlemelerinin sizi kısıtlamasına izin vermeyin!

 

Özellikle yaz aylarında sık sık karşılaştığımız ve ne giyeceğimize, hangi renk kıyafetleri tercih edeceğimize kadar karar veren koltuk altı terlemelerine son veriyoruz.


 

Koltuk altınıza yaptıracağınız botoks ile bu duvarlardan kurtulabilirsiniz…


 

Terlemeye karşı kullanılan ürünler, koltuk altı roll on ları ve deodorantlar kısa bir süreliğine rahatlama sağlasa da maalesef kesin bir çözüm sağlamıyor.


 

Koltuk altı botoksu, aşırı terleme sorununa çözüm yaratacak uzun vadeli bir uygulamadır. Botoks sadece güzelleşmek, estetik ve ya istenmeyen çizgi ve kırışıklıklarımızdan kurtulmak için değil aşırı terlemenin önüne geçmek içinde kullanılan bir uygulamadır. Uygulama süresi çok kısa olduğundan dolayı uygulama sonrası günlük hayatınıza devam edebilir, günlük yaşamınızı etkileyecek herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.


 

Botoks nasıl uygulanır?

Koltuk altında bulunan ter bölgeleri tespit edilerek anestezik krem sürülür ve belli bir süre beklenir. Ter bezlerinin bulunduğu bölgeye ince uçlu iğnelerle botoks enjekte edilir. Böylece aşırı terleyen koltuk altı bölgesinin ter oluşturan hareketleri kontrol altına alınır.


 

15-20 dakikada uygulanan bu yöntem çok kısa bir süre içerisinde etkisini göstermeye başlar. Koltuk altı botoks uygulamasının kalıcılığı ise ortalama 6 ay sürmektedir. Yapılan araştırmalarda botoks etkisi geçtikten sonra da terleme oranının azaldığı tespit edilmiştir.


 

Peki koltuk altı botoksunun yan etkileri nelerdir?

Alanında uzman bir doktora yaptırıyorsanız yan etkisi yok denecek kadar azdır. Sadece botoks uygulanan bölgede hafif bir morluk ve ya kızarmalar gözlemlenebilir. FDA onayı alınmış bir yöntemdir. Botoks koltuk altı dokusunu zedelemediği için koltuk altı ter bezlerine hiç bir zarar vermemektedir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra hastalarımız günlük yaşantısına devam edebilmektedirler.


 

Koltuk altı botoks uygulaması sırasında acı hissedilir mi?

Koltuk altı botoks uygulamalarında acı hissi yok denecek kadar azdır. Uygulama öncesinde anestezik krem sürülerek, işlem sırasında da buz uygulanarak ve ya soğuk hava üfleyen cihazlar kullanılarak uygulama acısız ve daha konforlu hale gelmektedir.

 

Unutulmamalı ki, botulium toksini bu yeryüzündeki en güçlü zehirdir. Birkaç gramı dünyadaki tüm insanları öldürmeye yetebilir. Bu toksinin ilaç olması yalnızca dozu ve uygulayan kişinin eğitimli bir hekim olması nedeniyledir. Bilgisiz ve ehliyetsiz ellerde zehir özelliğini korur.