Vitaminli Parıltı Botoksu

Normal botoks uygulamasından çok daha farklı bu yöntem ile daha ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz!

 

Bakalım bu vitaminli parıltı botoksu nedir ve nasıl bir uygulamadır?

Vitaminli parıltı botoksu normal botoks uygulamasından tamamen farklı olup normal botoks uygulamasının ulaşamadığı yerlere ulaşarak daha detaylı tedavi olanağı sağlar. Cildimiz ister istemez yaşlanmanın ve yer çekiminin etkisi altında kalır, bizler de müdahale edemediğimiz bu durumun olumsuz etkilerini en aza indirgemek için ışıltı dolgusunu hastalarımıza öneriyoruz. Normal botoks ile ulaşamadığımız yerlere ışıltı botoksu ile daha kolay müdahale edebiliyoruz ve tabiî ki hastalarımıza önce sağlık sonra memnuniyet sunuyoruz.

Mimiklerde herhangi bir değişikliğe sebep olmadan olduğu gibi mimikleri koruyabiliyor aynı zamanda cilde ışıltı kazandırıyor.

Vitaminli parıltı botoksu, normal botoksun bazı vitaminlerle zenginleştirilerek ve cildin yenilenerek sarkmaların, kırışıklıkların en ince ayrıntısına kadar engellenmesini sağlar. Bu vitaminler sayesinde cildiniz kendini yenilerken cildinize ışıltı kazandırır, yaşlanmanın ve yer çekiminin etkilerine de karşı koyar.

 

Yani normal botokstan en önemli farkı;

  •  İçerdiği zengin vitaminler sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamin eksikliğinin karşılanması,
  •  Hücrelerin yenilerek kollajen üretiminin dengelenmesi ve bunlara bağlı olarak ciltteki yağlanmanın minimalize edilmesi,
  •  Mimikleri değiştirmeden ince kırışıklıkları ve sarkmayı en aza indirgemesi ve ciltte gergin bir görünüm yaratarak ışıltı sağlamasıdır.
  •  Diğer bir farkı ve cilde yararı ise; ter ve yağ bezlerinin dengelenmesini sağlar. Siz kırışıklıklarınızdan ve cildinizdeki sarkmalardan kurtulurken bir yandan da cildinizin yenilenmesini sağlar, böylece kaybolan ışıltınızı geri kazanmış olursunuz :)

Vitaminli parıltı botoksu uzmanınızın ve ya doktorunuzun kontrolü altında ve tabiî ki cildinizin ihtiyacına göre tek başına ve ya normal botoks uygulamasına ek olarak yapılabilir.

 

Yapılabildiği alanları ve faydalarını da şu şekilde sıralayabiliriz;

  •  Yüz hatlarınızı toparlayarak, yüz ovalinizi kendi haline getirir,
  •  Yanak ve çene yanlarındaki sarkmalar toparlanır,
  •  Bunlara bağlı olarak çene ovali belirginleşir,
  •  Boyundaki kırışıklıklar toparlanır,
  •  Gıdı sarkmaları giderilir.

 

Peki bu “Vitaminli Parıltı Botoksu” Nasıl Uygulanır?

Lokal anestezi ile uygulama yapılacak bölge uyuşturulduktan sonra, uyarılacak kaslara 1’er cm aralıklarla küçük enjeksiyonlar yapılarak, botoks ve vitaminler enjekte edilir. Normal botoksun uygulanabildiği bütün alanlara uygulanabilmektedir.


 

Seans Aralıkları Nelerdir?

 

Tek seanslık bir uygulamadır, fakat her uygulamada olduğu gibi kişiden kişiye ve ciltteki kırışıklık ve sarkma derecelerine göre seans sayısı artabilir. Etkisi 10-15 günde gözle görülür derecede belirginleşir, kalıcılığı ise 4-6 ay kadar sürmektedir. Daha sonrasında cilt eskisi kırışıklıklarına ve sarkmalarına geri dönmez, düzenli olarak yaptırıldığı zaman daha kesin ve kalıcı sonuçlar alarak var olan sarkmalar ve kırışıklıklar tamamen giderilir.

Herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte mutlaka doktorunuzun ve ya uzmanınızın kontrolü altında yaptırmaya özen gösteriniz.