Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir?

 

Kimyasal peeling cildin görüntüsünü daha iyi hale getirmek ve renklerin arasında bir denge kurabilmek için yapılan ve sadece tecrübeli ellerde yapılması gereken bir uygulamadır. Özellikle akne ya da fazla sivilce sorunları yaşamış kişilerde oldukça olumlu sonuçlar alınır ve kişinin yüzünü güldüren sonuçlara ulaşılır.


 

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Kimyasal Peeling için öncelikle uzmanın karar vermesi ve uygulamayı doğru şekilde başlatması gerekir. Cildinize özel bir formül ile yapılmış karışım sürülür ve onun tamamen cilde nüfuz etmesi beklenir. Daha sonra cilt soyulmaya başlanır ve cilt böylelikle yenilenmek için daha çok çalışır. Yenilenen cilt böylelikle oluşan lekeleri ve izleri yok etmede büyük başarılar ortaya koyar. Cildinizdeki sorunların derecesine göre, seanslarda o denli artacak ve soyulma işlemi tekrarlanacaktır.


 

Kimyasal Peeling Süreçleri Nelerdir?

Kimyasal peeling yapılmadan önce kişinin cildi analiz edilir ve hangi bölüme girdiği araştırılır. Kimyasal Peeling 3 ayrı aşamada gerçekleştirilmektedir. Yüzeysel, orta ve derin peeling olarak işlem görür. Kişinin cilt yapısına ve ciltteki sorunun derecesine göre en uygun tedavi yöntemine karar verilerek işleme başlanır.


 

Kimyasal Peeling Yan Etkileri?

Kimyasal peeling yan etkileri oldukça azdır. Kişiden kişiye ve cilt yapılarına göre uygulanacak olan işlemin yaratacağı etkiler farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden mutlaka bir dermatolog kontrolü altında olmaya özen gösteriniz.